Preskočiť na obsah

Ako sa zo mňa stal mäsožravec

  • strava

Tak a je to vonku. Moja strava nie je pestrá. Nejem 5 porcií ovocia a zeleniny denne. Nejem vlákninu. Nevyhýbam sa nasýteným tukom, cholesterolu, ani soli. Vlastne sa stravujem presne naopak, ako sa oficiálne odporúča. Asi 95% môjho jedálnička pozostáva z mäsa a vajíčok. A je mi dobre. Ako som sa sem dostala? Začneme pekne od stredu…

Kreslený slon na trampolíne s nápisom "kegeliť, či nekegeliť?"

Panvové „dno“ a všadeprítomné kegely

Pred niekoľkými dňami som mala šancu zaskákať si na trampolíne a veru som si to poriadne užila. V prvej chvíli mi pri tom ani nenapadlo, že to vlastne nie je samozrejmosť. Päť mesiacov po druhom pôrode si bezstarostne skákať na trampolíne. Prvý rok po prvom bábätku to nebola somozrejmosť ani pre mňa. A chcete vedieť tajomstvo? Kegely nerobím.

Čítať viac »Panvové „dno“ a všadeprítomné kegely

Správne dýchanie

Správne dýchanie je pravdepodobne to najdôležitejšie „cvičenie“, ktorému sa môžeme venovať. Napriek tomu mi trvalo roky, kým som to konečne sama ocenila. Lebo dýchanie nie je až tak cool, že? 😀 A veď dýcham aj tak, môže v tom naozaj byť až taký rozdiel? Nuž, môže.

Čítať viac »Správne dýchanie

Doba sedítková

Kedysi som si myslela, že sedadlá v lietadle sú pohodlné. Nemala som najmenší problém presedieť dvojhodinový let a ešte si ho aj užiť. Odkedy som však do svojho života vniesla viac pohybu, lietanie už vôbec pohodlné nie je. Práve naopak – mrvím sa v sedadle, akoby som sedela v mravenisku. Čo sa vlastne zmenilo?

Čítať viac »Doba sedítková

Krásna krivka krížov

Ľudská chrbtica má niekoľko kriviek. Drieková lordóza – krivka krížov – je asi tá „najslávnejšia“, a tá, o ktorej sa najčastejšie hovorí, či už ide o držanie tela, cvičenie, alebo, nanešťastie, bolesť. A niekedy sa kríže dokonca spomínajú pokiaľ ide o krásu. Ale pekne po poriadku. Vedeli ste, že ženská drieková chrbtica sa líši od tej mužskej? Špeciálna funkcia ženských krížov Krivka krížov vzniká v kĺboch medzi driekovými stavcami, čiže… Čítať viac »Krásna krivka krížov

Ako sa narodila Grete

Ráno okolo tretej som vyliezla z postele, lebo už nejakú tú chvíľu ma budili kontrakcie. Bola som tehotná 39 týždňov a 4 dni. Len zopár dní predtým sme mali poriadny falošný poplach, keď som mala slabé, nepravidelné, ale relatívne časté (4-10 minút) kontrakcie celých 12 hodín, len aby potom vyprchali a celé dni sa nevrátili. Ani teraz som si teda nerobila veľké nádeje.