Preskočiť na obsah

Hľadáte spôsob, ako sa zbaviť bolesti panvy v tehotenstve?

Cítite nepríjemné bolesti v panve pri jednoduchých každodenných pohyboch, ako je chôdza, státie na jednej nohe, či otáčanie sa v posteli?

Potom je tento ebook práve pre vás!

Bolesti panvy trápia približne každú druhú tehotnú ženu. Napriek tomu (alebo práve preto?) vám väčšina lekárov povie, že je to normálne, a že sa s tým len musíte naučiť žiť. 

Ja vám ukážem, že nemusíte!

V prvom tehotenstve ma bolesti panvy paralyzovali

V druhom som sa ešte v 38. týždni mohla bez problémov sánkovať!

Biomechanika a ľudský pohyb sú mojou  veľkou vášňou, a tak keď ma v prvom tehotenstve zastihla bolesť panvy, vedela som, že nedáva zmysel, aby to tak jednoducho muselo byť.

Nasledujúce 4 roky som sa k tejto téme neustále vracala, čítala a testovala… a vyplatilo sa!

Keď sa bolesti ozvali v mojom druhom tehotenstve, už som vedela, čo robiť. Užila som si ho v pohode a prakticky bez bolesti

Chcem sa s vami podeliť o to, ako na to

Kto som?

Volám sa Nori Parelius a som vyštudovaná biofyzička s vášňou pre pohyb. Mechanika ľudského tela je totiž mojim obľúeným spojením bio a fyziky 🙂

Preto vznikol projekt Paleo pohyb, v ktorom ako certifikovaná špecialistka na korektívne cvičenia pomáham ľuďom hýbať sa tak, ako to príroda plánovala, aby sa vo svojom tele cítili nielen dobre, ale naozaj doma.

Nori Parelius

Predstavujem vám ebook

Ako si naozaj poradiť s bolesťou panvy v tehotenstve

bolesti panvy ebook 3d

Sama viem, aká silná, desivá a paralyzujúca bolesť panvy môže byť. Máte pocit, že sa idete rozpadnúť a pri každom pohybe vás chytá strach, že sa to možno naozaj aj stane. A zatiaľ vám okolie a odborníci tvrdia, že je to normálne.

A pritom to tak naozaj nemusí byť. 

Preto som pre vás napísala tento obsažný ebook. Lebo aj vy si zaslúžite užívať si tehotenstvo, v pohodlí, bez bolesti a aktívne. Aby ste sa mohli nerušene tešiť na príchod vytúženého bábätka, užívať si veľké bruško a spomínať neskôr na toto obdobie ako na krásne.

Čo sa v ebooku naučíte

Prečo vás panva naozaj bolí

Vysvetlím vám, kde a ako bolesť vzniká, prečo nie je nevyhnutná a prečo sa jej nemusíte báť (aj keď je fakt hnusná).

Ako si môžete samy pomôcť

V ebooku nájdete rady o tom, ako sa hýbať v bežnom živote a špeciálne vybrané cvičenia, ktoré vám pomôžu sa bolesti zbaviť, nielen sa jej vyhnúť.

Ako to môžete vtesnať do každodenného života

Dám vám návod na to, ako zaradiť cvičenia a zmeny do vášho života tak, aby vám priniesli čo najviac úžitku

Naozaj nejde len o "prirodzené rozťahovanie kostí"

A to je dobre!

Možno ste počuli, že bolesť vyvoláva rozťahovanie panvy v jej príprave na pôrod. Že za všetkým sú hormóny, a preto sa s tým nedá nič robiť. Nie je to celkom tak. 

Áno, tehotenské hormóny spôsobujú uvoľnenie väzivového tkaniva, a teda kĺbov, lenže bolesť k nemu patriť vôbec nemusí.

Bolesť je dôsledkom nerovnováhy, ktorú vyvoláva nerovnováha svalov. A práve preto sa jej môžete zbaviť! Pretože svaly máte pod kontrolou vy, a ja vám ukážem, ako na to.

Možno teraz máte otázky

Bonusy

Plagát od Simony Sabovej

Motivačné plagáty

Nádherné obrázky od Simony Sabovej, nakreslené len pre vás. Zobrazujú všetky cvičenia z ebooku. Môžete si ich vytlačiť a nalepiť na stenu ako pripomienku a motiváciu.

Tabuľky na vyhodnotenie pokroku

Tabuľky v pdf/Word, ktoré vám pomôžu vyhodnotiť váš stav a sledovať, ktoré cvičenia sú pre vás najúčinnejšie. Budete si tak môcť vytvoriť a upraviť cvičebný plán na mieru.

Videá s cvičeniami

Ku všetkým cvičeniam som pre vás natočila aj krátke videá, vďaka ktorým budete presne vidieť a vedieť, ako jednotlivé pohyby robiť. 

Referencie

Skvělý ebook, plný hodnotných rad. Tohle jsem přesně hledala, protože nikdo ani na gynekologii mi neřekl, co tu bolest způsobuje, jen že se roztahuji, ale to, abych nemohla chodit mi přijde opravdu jako divné. Hledala jsem cviky, které by mi ulehčily a v tomto ebooku jsem je našla, jsem nadšená, že mi konečně někdo řekne víc než u doktora. Doporučuji všem, které potřebují opravdu pomoci se svým držením těla v těhotenství a zbavení se bolesti 🙂 Skvělé.
Pokiaľ sa vás bolesti panvy v tehotenstve týkajú, a máte pocit, že pri každom ďalšom kroku sa Vám panva rozpadne, táto knižka je priamo pre Vás. Stručne, k veci informuje o základnej anatómii a mechanike pohybov panvy, takže ľahko pochopíte, kde vznikol problém, a prečo vás panva bolí. Na rozdiel od iných odborných zdrojov, kde sa len dočítate, že si na bolesť máte zvyknúť, Vás táto knižka naučí aj čo sa s tým dá robiť, a ako tieto bolesti odstrániť. Nič, čo je naozaj efektívne nejde samé, mávnutím čarovného prútika, ale keď sa budete držať návodov v knižke, čo robiť inak, a ako sa správne rozhýbať, s vlastným pričinením zistíte, že bežné pohyby v tehotenstve vás bolieť nemusia, a „fungovať“ s veľkým bruškom sa dá aj normálne. Som vďačná za túto publikáciu, keďže tejto téme sa aj v odbornej verejnosti tak podrobne nevenuje. Ak ste teda cieľová skupina, rozhodne odporúčam!
Magdaléna Drahošová
Magdaléna Drahošová
Lekárka a mama
Som šťastná, že konečne sa niekto zaoberá problematikou bolestivej panvy v tehotenstve aj v slovenčine. Pri prvom tehotenstve som to len pretrpela, pretože moja gynekologička mi len povedala, že je to bežné a po pôrode sa to upraví. Teraz pri druhom tehotenstve začínam mať rovnako problémy s " pukaním" panvy pri pretáčaní sa a bežných činnostiach, no vďaka tejto knižke som našla mnohé cviky, ktoré mi prinášajú okamžitú úľavu. Oceňujem, že knižka je zrozumiteľne napísaná, aj pre mňa ako laika, a hlavne, že obsahuje praktické rady do života.
Táto kniha ma veľmi príjemne prekvapila. Nie, že by som od Noriky očakávala málo, no všeobecne knihy zaoberajúce sa tehotenstvom sú často nudné, repetitívne a snažia sa poučovať (myslím, že sa mi žiadnu z nich nepodarilo dočítať do konca). Tu je to presne naopak – kniha „Ako si poradiť s bolesťou panvy v tehotenstve“ je plná užitočných a do seba zapadajúcich informácií, poskytuje celistvý obraz na danú problematiku a motivuje k činnosti. Navyše je popretkávaná osobnými skúsenosťami autorky a celkovo vyžaruje jej spolucítenie a obrovskú vôľu čitateľovi pomôcť. Pri čítaní knihy som zažila viacero „Aha!“ momentov a zistila som zaujímavé fakty a súvislosti, ktoré sa mi rozhodne zídu aj keby som bolesťami panvami v tehotenstve nemala trpieť. Odporúčam prečítať všetkým, ktorí radi rozumejú veciam do hĺbky a samozrejme tým, ktorí trpia bolesťami panvy – lebo táto kniha má naozaj potenciál vrátiť vám dôstojné tehotenstvo.
Kniha Bolesti panvy v tehotenstve je vynikajúcim sprievodcom pre všetky ženy, ktoré sa trápia s tehotenskými bolesťami a chcú sa ich nielen efektívne zbaviť, ale aj porozumieť ich príčinám. Autorka vychádza zo svojich skúseností a praxe a predovšetkým z vedecky položených faktov, ktoré podáva veľmi názorným a ľahko pochopiteľným spôsobom. Čitateľky v knihe nájdu jednoduché a účinné návody, ako si uľaviť od akútnej bolesti, ale aj ako jej dlhodobo predchádzať. Špeciálne oceňujem kapitolu venovanú tým najbežnejším činnostiam, ako sedenie a chôdza, ktorými trávime väčšinou dňa, vykonávame ich automaticky a často žiaľ aj zle, čím si môžeme škodiť. Knihu preto odporúčam nielen tehotným ženám, ale všetkým ľuďom, ktorí sa chcú naučiť zaobchádzať so svojím telom správne, osvojiť si prospešné pohybové návyky a zbaviť sa tak bolestí panvy, chrbta, krku či kĺbov.
Zuzana Korsáková Rundesová
Zuzana Korsáková Rundesová
Lekárka a budúca mama

Tehotenstvo naozaj môže byť príjemnejšie

Dovoľte mi, aby som podporila vašu jedinečnú cestu, a pomohla vám užiť si čakanie na príchod vášho bábätka bez zbytočnej bolesti.

Na to, aby ste sa vrátili svoju panvu do rovnováhy môže stačiť naozaj máličko. V ebooku vám všetko ukážem a naučím vás, ako si môžete samy ľahko pomôcť. 

Objednajte si ho kliknutím na tlačítko nižšie, a neváhajte. Čím skôr začnete, tým skôr sa vám uľaví.

Vidíme sa v ebooku!

Ak máte záujem o ebook, pošlite mi email na nori@noriparelius.com.